PROSTERIT Film Tablet

PROSTERİT Film Tablet’in Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi  Finasterid’dir. Erkeklerde kullanılmak üzere tasarlanan PROSTERİT 5 mg Film Tablet, büyümüş olan prostat bezini küçülterek etki gösterir ve benign prostatik hiperplazi (iyi huylu prostat bezi büyümesi) tedavisinde uygulanır.  İdrar kesesinin hemen altında bulunan prostat bezi, meni içinde bulunan sıvıyı üretir. Büyümüş prostat bezi,  bir rahatsızlık olan prostat hiperplazisine sebep olabilir. PROSTERİT, büyümüş olan prostat bezinin küçülmesini sağlar.
—BPH-benign prostatik hiperplazi varlığında idrarın vücuttan çıkarken içinden geçtiği tüpe baskı yapar ve bu durum bazı problemlere neden olabilir. Mesela; bilhassa gece normalden daha sık idrara çıkma ihtiyacı hissetme, acil idrar yapma isteği, idrar yapmaya başlamada zorlanma, idrar yaparken idrar akışında kesilme ve tekrar başlama, idrar kesesinin tam boşalmadığı hissi.
Bazı hastalarda benign prostatik hiperplazi daha ciddi durumlara; ameliyat olma gerekliliğine,  akut üriner retansiyona (idrar yapamama) ve idrar yollarında enfeksiyon oluşumuna sebebiyet verebilir.
—Benign prostatik hiperplazi: bir kanser değildir ve kansere yol açmaz, ancak iki hastalık aynı zamanda var olabilir.
—PROSTERIT tedavisi başlamadan önce, hekim tarafından bazı basit testler yapılmak suretiyle hastada prostat kanseri olup olmadığı araştırılacaktır.

PROSTERİT 5 mg Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. PROSTERİT, iyi huylu prostat büyümesi vakasında prostat bezinin küçültülmesini sağlar ve idrar akımını rahatlatır.
 2. Formülü: l tablet PROSTERİT aktif madde olarak finasterid (5 mg)  ihtiva eder. Diğer bileşenler; 106.1415 mg Laktoz (sığır kaynaklı), Prejelatinize nişasta, Demir oksit sarı, Kroskarmeloz sodyum, 0.375 mg Sodyum lauril sülfat, Mikrokristalin selüloz, Magnezyum stearat, Metil hidroksipropil selüloz, Titanyum dioksit, İndigotin lake, Polietilen glikol 400,
 3. İlacın aktif maddesine veya yukarıdaki maddelere karşı daha önce sizde aşırı hassasiyet durumu olduysa; kullanmanız öngörülmemektedir.
 4. Açılmış PROSTERİT tabletin kadın ya da çocuklar tarafından ellenmesine izin verilmemelidir. Çünkü  temas halinde cilt tarafından emilebilir.
 5. Kullanımı prostat kanseri gelişme riskini arttırabilir. PROSTERİT tableti  güvenli bir şekilde kullanıp kullanamayacağınızdan emin olmak için hekiminizin size testler uygulaması gerekmektedir.
 6. PROSTERİT kullanırken göğsünüzde kitle (yumru, şişlik), memede hassasiyet, ağrı veya akıntı gelişirse; bunlar meme kanseri semptomları olabileceğinden hemen hekimle irtibata geçiniz.
 7. Eğer karaciğer rahatsızlığı, karaciğer enzimleri testlerinde anormal sonuçlar, idrar kesesi kasında problemler ve idrar kesesinin kasılamaması, idrar yapamama ya da idrarın vücut dışına atılmasını sağlayan kanalda daralma ve prostat kanseri durumlarından herhangi biri veya bir kaçına sahipseniz; PROSTERİT tablet kullanmadan önce hekimi bilgilendirmekte yarar vardır.
 8. PROSTERİT tablet kullanırken göğsünüzde kitle (yumru, şişlik), memede hassasiyet, ağrı veya akıntı gelişirse; bunlar meme kanseri semptomları olabileceğinden hemen hekimle irtibata geçiniz.

 

PROSTERİT 5 mg Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Hekiminiz PROSTERİT ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmalısınız. Tedavi süresince lütfen hekimin direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızın her bir dozunu 1 bardak dolusu suyla beraber yutunuz. Günlük tavsiye edilen doz miktarı: günde 1 defa 1 tablet şeklinde kullanılır. Ancak her gün aynı saatte almaya itina ediniz.
 3. PROSTERİT tableti, aç ya da tok kullanabilirsiniz.

 

PROSTERİT’in Olası Yan Etkileri :

 1. PROSTERİT kullanırken karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişme gibi bir durumda hekime haber veriniz.
 2. Seks isteğinde azalma, iktidarsızlık ve boşalma sorunları görülebilir. PROSTERİT’in bu yan etkilerinde hekiminize durumu bildirmelisiniz.

 

İlaç Etken Maddesi: Finasterid
İlaç Marka İsmi: PROSTERIT 5 mg Film Tablet
İlacın farmakoterapötik grubu ve ATC Kodu:Steroid Tip II 5a-redüktaz inhibitörü – G04CB01
İlacın ruhsat sahibi: Koçak Farma İlaç ve Kimya Sanayi A.Ş.
Bağlarbaşı Gazi Cad. No: 64-66 Üsküdar / İstanbul
Üretici Firma : Koçak Farma İlaç ve Kimya Sanayi A.Ş.
Organize Sanayi Bölgesi Çerkezköy / Tekirdağ

MSD International GmbH (Puerto Rico Branch) LLC
Arecibo-Porto Riko

PROSTERİT 5 mg Film Tablet prospektüsü, kullanma talimatı

PROSTERİT 5 mg Film Tablet prospektüsü, kullanma talimatı

PROSTERİT 5 mg Film Tablet’in kısa ürün bilgisi

PROSTERİT 5 mg Film Tablet'in kısa ürün bilgisi

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*