RENNIE Süspansiyon (şurup)

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Kalsiyum karbonat, Magnezyum karbonat’tır. RENNIE Süspansiyon, asit giderici (antiasit) bir ilaç olup, midedeki asidi nötralize eder. Mide ve oniki parmak bağırsağı ülserlerine bağlı  mide ağrısı,  hazımsızlık, şişkinlik, yanma, gaz, bulantı, kusma; mide veya göğsün alt kısımlarından boyuna doğru yayılan yanma ve ağrı hissi;  mide yanması ve asit salgısına bağlı mide şikayetlerinin giderilmesinde kullanılır

 

RENNIE Süspansiyon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Mide ve oniki parmak bağırsağı ülserlerine bağlı  mide ağrısı,  hazımsızlık, şişkinlik, yanma, gaz, bulantı, kusma; mide veya göğsün alt kısımlarından boyuna doğru yayılan yanma ve ağrı hissi;  mide yanması ve asit salgısına bağlı mide şikayetlerinin giderilmesinde kullanılır.
 3. Eğer ağır derecede böbrek yetmezliği varsa veya  bağırsaklarda tıkanıklık, paratiroid hormon yetersizliği, sarkoidoz , dolaşımdaki kanda bulunan kalsiyum seviyesinin anormal derecede yüksek olma durumu  ya da apandisit rahatsızlığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu durumunuz hakkında bilgilendiriniz.
 4. Tercihen yemeklerden 1 saat sonra veya yatmadan hemen önce alınız. Günde 3 defa 2 şer ölçek alınabilir. Günde 11 ölçeği aşmamak kaydıyla mide ve göğüste hissedilen yanma ve ağrı gibi şikayetlerde ihtiyaç halinde ilaveten 2 ölçek alınabilir.
 5. İlacı almadan önce veya aldıktan sonraki 1-2 saat süre içerisinde başka bir ilaç kullanmayınız.
 6. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 7. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuzun önerdiği dozda kullanılabilir.

RENNIE Süspansiyon’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız.
 3. Tercihen yemeklerden 1 saat sonra veya yatmadan hemen önce alınız.Günde 3 defa 2 şer ölçek alınabilir.  Günde 11 ölçeği aşmamak kaydıyla mide ve göğüste hissedilen yanma ve ağrı gibi şikayetlerde ihtiyaç halinde ilaveten 2 ölçek alınabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

.

İlaç Etken Maddesi: Kalsiyum karbonat, Magnezyum karbonat
İlaç Marka İsmi: RENNIE Süspansiyon

RENNIE Süspansiyon (şurup) kullanma talimatı


RENNIE-Süspansiyon-İlaç-Prospektüsü

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*