RESOLOR Film Kaplı Tablet

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Prukaloprid Suksinat’tır. RESOLOR Film Kaplı Tablet, bağırsağın kas duvarına etki ederek, bağırsak hareketliliğini arttırıp bağırsağın normal işlevini geri kazanmasına yardımcı olur. Kronik kabızlık tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Kronik kabızlık rahatsızlığı  olan bayanlarda kullanılır.  Erkeklerde, çocuklarda ve 18 yaş altı ergenlerde kullanımı önerilmemektedir.

RESOLOR Film Kaplı Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Kronik kabızlık tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.
 3. Kronik kabızlık rahatsızlığı  olan bayanlarda kullanılır.  Erkeklerde, çocuklarda ve 18 yaş altı ergenlerde kullanılmamalıdır.
 4. Eğer böbrek rahatsızlığı veya diyaliz durumu var ise  ya da bağırsak iltihabı hastalığı veya şiddetli bağırsak kanalı rahatsızlığı var ise bu ilacı kullanmayınız.
 5. Eğer şiddetli karaciğer rahatsızlığı veya böbrek rahatsızlığınız  varsa ya da akciğer veya kalp rahatsızlığınız, kanser veya AIDS gibi ciddi rahatsızlıklarınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu söyleyiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 6. Bu ilaç laktoz monohidrat içermektedir. Eğer süt ve süt ürünlerinde bulunan şekerin sindirilememesi gibi bir probleminiz varsa ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 7. 4 haftalık bir tedaviden sonra doktorunuzla, düzenli aralıklarla durumunuzu görüşmelisiniz.
 8. Hamilelik döneminde ya da hamile kalmayı düşünüyorsanız bu ilacı kullanmayınız. Eğer ilacın kullanımı sırasında hamile kalırsanız derhal doktorunuza durumu bildirmeli ve ilacın kullanımını durdurmalısınız. Gebeliği önlemek için etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanınız. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve  emzirilen bebeğe zarar verebilir.

RESOLOR Film Kaplı Tablet’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Tercihen yemeklerle birlikte veya aç karnına alınabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Baş dönmesi, kusma, sindirim rahatsızlığı, rektal kanama, gaz oluşumu, anormal bağırsak sesleri, idrara çıkma sıklığında artış, yorgunluk gibi yan etkilerde tıbbi yardım almak için, doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Prukaloprid Suksinat

İlaç Marka İsmi:  RESOLOR Film Kaplı Tablet

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*