RIMOBOLAN Ampul

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Metenolon enantat’tır. RIMOBOLAN Ampul, protein yapımını arttırarak, hastanın genel durumunu iyileştiririr, iştah açar ve düşük kiloluların vücut ağırlığında kilo artışı sağlar. İyileşme süreçlerini desteklemek için yüksek protein yapımı gerektiren hastalarda (yaşlılarda protein eksikliği durumları, nekahat dönemi, meme ve genital kanserler, kan hücresi bozuklukları, eritici hastalıklar,  kemik hastalıkları (osteoporoz), kaşeksi (aşırı zayıflama), uzun süreli kortikoid tedavisi, ışın ve sitostatik (hücre durdurucu) tedavisi, karaciğer hastalıkları gibi) kullanılır. Sağlıklı kişilerde, kas gelişimini arttırmak veya fiziksel gücü arttırmak için kullanılmamalıdır.

RIMOBOLAN Ampul Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Protein yapımını arttırarak, hastanın genel durumunu iyileştiririr, iştah açar ve düşük kiloluların vücut ağırlığında kilo artışı sağlar.
 3. Eğer, karaciğer yetmezliği veya böbrek yetmezliğiniz varsa yada kalp yetmezliğiniz, miyokard enfarktüs öyküsü,  benign prostat hipertrofisi, üretral tıkanma durumu, migren, ödem, yüksek tansiyon, epilepsi (sara) durumlarından herhangi biri varsa, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu söyleyiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyacınız olabilir.
 4. Ağır karaciğer yetmezliği veya önceden geçirilmiş veya şu an var olan karaciğer tümörü varsa bu ilaç kullanılmamalıdır.
 5. 15 yaşın altındaki kişilerde kullanılmamalıdır.
 6. Hamile iseniz veya hamilelik şüphesi varsa bu ilacı kullanmayınız.
 7. Tedavi süresince karaciğer fonksiyon testleri ve prostat kontrollerini belirli aralıklarla yaptırınız.
 8.  Hamilelik döneminde ve emzirme döneminde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

RIMOBOLAN Ampul’ün Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Bu ilaç kas içine enjeksiyon yoluyla uygulanır.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Solunum zorluğu, öksürük, ses değişikliği, akne, adet döneminde gecikmeler gibi yan etkiler görülebilir.

İlaç Etken Maddesi: Metenolon enantat

İlaç Marka İsmi: RIMOBOLAN Ampul

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*