ROSUCOR 10 mg film tablet

ROSUCOR 10 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, ROSUCOR ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, ROSUCOR dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; ROSUCOR kullanım şekli; ROSUCOR yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi ROSUCOR 10 mg Çentikli Film Tablet’e ait bilinmesi gereken hususları kapsar.)

ROSUCOR 10 mg çentikli film tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ROSUCOR 10 mg çentikli film tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ROSUCOR 10 mg çentikli film tablet kısa ürün bilgisi

ROSUCOR 10 mg çentikli film tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: rosuvastatin kalsiyum adlı etken maddeyi içinde bulunduran ROSUCOR 10 mg, yüksek kolesterol tedavisinde, damar sertleşmesi, felç, kalp krizi gibi kardiyovasküler olayların engellenmesinde; kolesterol düşürücü, HMG-KoA redüktaz inhibitörü.

başlangıç günde 5-10 mg, maks. 40 mg kullananlar takip edilmeli.

Hamilelikte X kategorisindedir, emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.

Etkileşim: Taşıyıcı proteinlerin inhibitörleri, proteaz inhibitörleri, oral kontraseptifler, fibratlar antiasitler, gemfibrozil ve diğer fibratlar , eritromisin, ezetimib.

Kontrendikeleri: böbrek işlevlerinde yetersizlik, aşırı duyarlılık,  alkol bağımlılığı, kas hastalığı, asya kökenlilik, hipotiroidizm siklosporin ya da fibratlarla beraber kullanım, emzirme, gebelik.

Yan etkisi: Kas ağrısı, güç kaybı, mide bulantısı, kabızlık, baş ağrısı

ROSUCOR 10 mg film tablet, sırasıyla; Kalp Damar Sistemi, Lipid Metabolizmasına Etkili İlaçlar, HMG CoA redüktaz inhibitörleri ve rosuvastatin şeklinde sınıflandırılmış olup, C10AA07 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz ROSUCOR 10 mg, CELTİS İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.
ROSUCOR 10 mg da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz ROSUCOR’u nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. ROSUCOR’u size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. ROSUCOR ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*