ROTASTIN BID Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Betahistin dihidroklorür‘dür. ROTASTIN BID Tablet, iç kulağın kan dolaşımını düzenleyen, sıvı basıncını azaltan bir ilaçtır. İç kulak ile ilgili bulantı ve kusmanın eşlik  ettiği baş dönmesi, işitme zorluğu, kulak çınlaması ile karakterize meniere hastalığı tedavisinde kullanılır.

ROTASTIN BID Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. İç kulak ile ilgili bulantı ve kusmanın eşlik  ettiği baş dönmesi, işitme zorluğu, kulak çınlaması ile karakterize meniere hastalığı tedavisinde kullanılır.
  3. Eğer önceden geçirilmiş ve şu an var olan mide ülseri rahatsızlığınız varsa veya nefes darlığı, feokromasitoma ya da herhangi bir ilaca karşı alerjiniz varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu bildiriniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
  4. Bu ilacı 18 yaş altı hastalarda kullanmayınız.
  5. İlacın üzerinizde nasıl bir etki bırakacağını bilmeden araç veya makine kullanmayınız.
  6. Tedavinin iyi etkilerini görmeye başlamanız 2-3 haftayı bulabilir, bazen bir kaç ayı bulabilir. İlacınızı düzenli bir şekilde kullanınız.
  7. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde bu ilacın kullanılıp kullanılmayacağı kesinlik kazanmamıştır. Bu durumda doktorunuza danışmalısınız.

ROTASTIN BID Tablet‘in Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacınızı yemekte bir bardak su ile birlikte alınız. Yemeklerle birlikte alınırsa midenize  zarar verme riski azalabilir.

İlacın Olası  Yan Etkileri :

  1. Hafif mide şikayetleri yan etki olarak görülebilir.

İlaç Etken Maddesi: Betahistin dihidroklorür

İlaç Marka İsmi: ROTASTIN BID Tablet

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*