ROXIPIME IM/IV Enjeksiyon ve İnfüzyon İçin Toz İçeren Flakon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Sefepim hidroklorür’dür. ROXIPIME IM/IV Enjeksiyon ve İnfüzyon İçin Toz İçeren Flakon, vücuttaki bakterilerle savaşarak, bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir. Çocuklarda bakteriyel menenjit (bakteri kaynaklı beyin zarı iltihabı); alt solunum yolu enfeksiyonları özellikle zatürre (pnömoni (bir tür akciğer enfeksiyonu)) ve bronş iltihabı dahil enfeksiyonların tedavisinde; karın içi enfeksiyonlarında (karın zarı iltihabı, safra ve mide-bağırsak sistemi enfeksiyonları) ve karın içi ameliyat geçiren hastalarda oluşabilecek enfeksiyonların önlenmesinde;  bağışıklık sistemi bozukluğuna bağlı enfeksiyonlar; Febril nötropenide deneyime dayalı tedavi (bağışıklık sistemi baskılanmış bakterilere bağlı ortaya çıkan ateşli durumlar) gören hastalarda;  böbrek ve idrar yolları  enfeksiyonları; cinsel yoldan bulaşan bir enfeksiyon olan gonore (bel soğukluğu) dahil olmak üzere genital enfeksiyonlar; sepsis (bakterilerin kana geçmesi sonucunda ateş ve titremeye neden olan hastalık) tedavisi ile ilgilidir.

ROXIPIME IM/IV Enjeksiyon ve İnfüzyon İçin Toz İçeren Flakon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vücuttaki bakterilerle savaşarak , bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir.
 3. Eğer, böbrek yetmezliğiniz veya böbrek fonksiyon yetersizliğiniz varsa, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 4. Eğer damla hastalığı tedavisi görüyorsanız veya idrar söktürücü bir ilaç alıyorsanız, bu ilacı  kullanmadan önce doktorunuza kullandığınız ilaçları söyleyiniz.
 5. Bu ilacın kullanımı ishale sebep olabilir.  Eğer sulu ve kanlı ishaliniz var ise acilen  doktorunuza başvurunuz. Çünkü bu durum yeni bir enfeksiyonun belirtisi olabilir. Doktorunuz söylemedikçe ishali durdurmak için herhangi bir ilaç kullanmayınız.
 6. Bu ilacı kullanırken her zamankinden daha fazla sıvı tüketmelisiniz.
 7. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız. Eğer tedaviniz sırasında hamile kalırsanız veya hamilelik şüphesi varsa acilen doktorunuzu haberdar ediniz. Hamilelik döneminde kullanımı, doğmamış bebek için zararlı olabilir.  Emzirme döneminde, anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

ROXIPIME IM/IV Enjeksiyon ve İnfüzyon İçin Toz İçeren Flakon’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Bu ilaç, damar içine veya kas içine uygulanır.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Mide bulantısı, kusma, ishal,  ciltte kabartı,  zihin karışıklığı, bilinç kaybı gibi yan etkilerde acil yardım için doktorunuza başvurmalısınız.

İlaç Etken Maddesi:   Sefepim hidroklorür

İlaç Marka İsmi: ROXIPIME IM/IV Enjeksiyon ve İnfüzyon İçin Toz İçeren Flakon

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*