ROZA Krem

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Metronidazol, Üre’dir. ROZA Krem, cilt üzerinde akne (sivilce) ve rozase’ya (gül hastalığı) sebep olan bakterilerin öldürülmesini ve cildin nemlendirilmesini; elastikliğinin ve direncinin arttırılmasını sağlar. Böylelikle sivilce ve siyah noktaların oluşumunu azaltır. Gül hastalığının (rozasea) belirtileri olan, yüzde sıcaklık hissi , kızarıklık, damar genişlemesi  ve içi iltihap dolu kabarcıklar ile pembe ya da kırmızı kabarcıkların tedavisinde  ve  bu belirtilere kuru derininde eşlik ettiği ve  nemlendirmenin lüzumlu görüldüğü durumlarda kullanılır.

ROZA Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. ROZA Krem, gül hastalığının (rozase) belirtileri olan, yüzde sıcaklık hissi , kızarıklık, damar genişlemesi  ve içi iltihap dolu kabarcıklar ile pembe ya da kırmızı kabarcıkların tedavisinde  ve  bu belirtilere kuru derininde eşlik ettiği ve  nemlendirmenin lüzumlu görüldüğü durumlarda kullanılır.
 3. İlacın daha sık ve daha çok kullanımı tedavi sürecini hızlandırmayacağı gibi yan etkilerini arttırabilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği şekilde ve sürede kullanınız.
 4. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 5. İlacı, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 6. ROZA Krem‘i kullanmaya başladıktan sonra iyileşme görülmese de ilacı doktorunuzun reçete ettiği sürece kullanmaya devam ediniz. İyileşme belirtilerinin görülmesi  3-4  ay  daha fazla sürebilir.
 7. Ağzınıza, dudaklarınıza, burun ve gözlerinize temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 8. Eğer uygulama bölgesinde yanma, kuruluk ve  kızarıklık oluşursa; ilacın kullanımını azaltma konusunda doktorunuza danışınız.
 9. Tahriş veya hasar görmüş ciltlere uygulamayınız.
 10. Rüzgar yanığı ve güneş yanığı ciltlerde kullanmayınız.Bu tür durumlarda ilacı kullanmak durumunuzu daha da kötüleştirebilir.
 11. Tedavi edilen bölgeyi örtmeyiniz ya da bandajlamayınız. Aksi takdirde tedavi edilen bölgeyi örtmek ilacın vücut tarafından daha fazla emilmesini sağlayarak, zararlı etkiler meydana gelmesine sebep olur.
 12. ROZA Krem çocuklarda kullanılmamalıdır.
 13. Hamilelik  döneminin ilk 3 ayında kullanılmamalıdır. Hamilelik ve emzirme döneminde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

ROZA Krem‘in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Tedavi edilecek bölgeyi yumuşak bir sabun ile temizleyip ılık su ile durulayınız. Kuruladıktan sonra yeterli miktarda ROZA Krem‘i hastalıklı bölgeye uygulayınız, hafif hareketlerle masaj yaparak yediriniz. Genellikle sabah ve yatmadan önce olmak üzere günde iki kez uygulanır. Tedavi süresi ortalama 3-4 aydır.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Tedavi edilen bölgede cilt kuruluğu, kızarıklık, kaşıntı, yanma, batma, ağrı hissi ve tahriş yaygın görülen yan etkilerdir. Bunlardan herhangi birini fark ettiğinizde doktorunuza söyleyiniz.

 

İlaç Etken Maddesi:   Metronidazol, Üre
İlaç Marka İsmi:  ROZA Krem

ROZA Krem Kullanma Talimatı


ROZA Krem Kullanma Talimatı

ROZA Krem kısa ürün bilgisi

ROZA Krem kısa ürün bilgisi

 

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*