SEBON Ampul

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Metamizol sodyumdur. SEBON 1 gr Ampul, yüksek ateşte,  ani ağrılar ve geçmesi zor olan  mesela omurga ağrısı, travmatik kırık veya doku ezilmesi, varis, boyun ya da bel fıtığı, sinir ağrısı, regl sancısı, diş iltihabı ve migren vb. ağrılarda ayrıca mide, bağırsak kramplarında kullanılmaktadır.

SEBON 1 gr Ampul Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. Üç aylıktan (beş kilo) küçük süt çocuklarına verilmemelidir.
 2. Eğer, mide veya bağırsaklarınızda iltihaplı bir hastalık veya ülser şüphesi,  böbrek veya karaciğer işlevlerinde ciddi yetersizlik, düşük tansiyon, nazal şişkinlik, lösemi, aneminiz ya da laktoz, galaktoza hassasiyetiniz, müzmin kurdeşeniniz var ise SEBON ilacı hekime danışmadan kesinlikle kullanmamalısınız.
 3. İlacın kullanımı süresince göğüs ağrısı, soluk alırken zorlanma, konuşma bozukluğu, görme veya denge bozukluğu gibi kalp ya da dolaşım problemi belirtilerinde acilen bir sağlık kuruluşuna müracaat ediniz.
 4. İlacın etken maddesine daha evvel bir hassasiyet geliştiyse bu ilacı kullanmaktan kaçınınız.
 5. Hamilelikte özellikle 6. aydan itibaren kullanılması doğmamış çocukta doğum kusuru görülebilir; süt veren kadınlarda SEBON emzirilen çocuğa zarar verir.
 6. SEBON uygulanmasından sonra nabzınızda artış, kol ve bacaklarda soğukluk hissi, soğuk ter, baş dönmesi, uyuşukluk, bulantı, deri renginin solması, solunum güçlüğü, yüzde şişkinlik, kaşıntı, kalp bölgesinde basınç hissi gibi alışılmadık belirtilerde acilen doktora haber verilmeli ve doktor gelene kadar havadar bir yerde hasta baş aşağı vaziyette yatırılmalı ve soluk yolunun açık tutulmasına yardımcı olunmalıdır.
 7. SEBON az ağrılı durumların tedavisinde kullanılmamalıdır.

 

SEBON 1 gr Ampul’ün Kullanım Şekli :

 1. SEBON ilacı hekim nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanılması gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerini dikkate alınız. Tavsiye edilen miktardan daha fazla ya da SEBON Ampülün bırakılmasını gerektirecek hallerde devam etmeyi ısrarla uzatırsanız başka bir rahatsızlık ortaya çıkabilir ve bu durum sağlığınızı olumsuz etkiler.
 2. SEBON kas ya da toplardamar içine kullanılır. Ancak, 3 ay ila 11 aylık çocuklarda damardan verilmesi uygun değildir.

 

SEBON 1 gr Ampul Yan Etkileri :

 1. SEBON kullanımının ardından şuur kaybı, boğaz, yüz, dudaklarınızda veya dilinizde şişkinlik, soluma zorluğu gibi bir durum geliştiyse acilen hekiminizi arayınız.
 2. İdrarda kırmızı renklenme ve uygulama bölgesinde ağrı SEBON Ampülün sık rastlanan yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Metamizol sodyum
İlaç Marka İsmi: SEBON 1 gr Ampul

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*