SEVAREN 800 mg film tablet

SEVAREN için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, SEVAREN ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, SEVAREN dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli;  istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi SEVAREN film tablet hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

SEVAREN 800 mg film tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

SEVAREN 800 mg film tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

SEVAREN 800 mg film tablet kısa ürün bilgisi

SEVAREN 800 mg film tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: Sevelamer karbonat adlı etken maddeyi içinde bulunduran SEVAREN, böbrek hastalığında görülen kanda çok fazla fosfat bulunması durumunda, fosfat seviyesinin düşürülmesi ve kontrol altına alınmasında; gastrointestinal sistemde fosforu bağlayarak vücut tarafından emilimini azaltıcı etki gösterir.

Doz: 3 x 1-2

SEVAREN, hamilelikte C kategorisindedir, emzirme döneminde hekime danışılmadan kullanılmaz.

SEVAREN kontrendikeleri: ilaca alerji, bağırsak tıkanıklığı, düşük fosfat düzeyi

SEVAREN yan etkisi: alerji hassasiyeti, konstipasyon, abdominal ağrı, mide bulantısı, kusma, gaz, diyare, dispepsi

SEVAREN film tablet, sırasıyla; Çeşitli ilaçlar, Diğer Tüm Terapötikler, Hiperkalemi/hiperfosfatemi ilaçları ve sevelamer karbonat şeklinde sınıflandırılmış olup, V03AE02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz SEVAREN, FARMA-TEK İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.
SEVAREN de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz SEVAREN’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. SEVAREN ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir. SEVAREN’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca SEVAREN’i bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*