SEVYAR 800 mg film kaplı tablet

SEVYAR için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, SEVYAR ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, SEVYAR dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli;  istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi SEVYAR film kaplı tablet hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

SEVYAR 800 mg film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

SEVYAR 800 mg film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

SEVYAR 800 mg film kaplı tablet kısa ürün bilgisi

SEVYAR 800 mg film kaplı tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: Sevelamer hidroklorür adlı etken maddeyi içinde bulunduran SEVYAR, böbrek hastalığında görülen kanda çok fazla fosfat bulunması durumunda, fosfat seviyesinin düşürülmesi ve kontrol altına alınmasında; gastrointestinal sistemde fosforu bağlayarak vücut tarafından emilimini azaltıcı etki gösterir.

Doz: 3 x 1-2

SEVYAR, hamilelikte C kategorisindedir, emzirme döneminde hekime danışılmadan kullanılmaz.

SEVYAR kontrendikeleri: ilaca alerji, bağırsak tıkanıklığı, düşük fosfat düzeyi

SEVYAR yan etkisi: alerji hassasiyeti, konstipasyon, abdominal ağrı, mide bulantısı, kusma, gaz, diyare, dispepsi

SEVYAR film kaplı tablet, sırasıyla; Çeşitli ilaçlar, Diğer Tüm Terapötikler, Hiperkalemi/hiperfosfatemi ilaçları ve sevelamer hidroklorür şeklinde sınıflandırılmış olup, V03AE02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz SEVYAR, VİTALİS İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.
SEVYAR da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz SEVYAR’ı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. SEVYAR ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir. SEVYAR’ı size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca SEVYAR’ı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*