Silverdin Plus Krem

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Gümüş sülfadiazin, Lidokain’dir. Silverdin Plus Krem, bakterilerin cilt üzerinde büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen,  bir ilaçtır. Yara ve yanıklarda  iltihaplanmaya (enfeksiyona) sebep olan bakterileri yok edici etkisi  vardır. Ayrıca bölgesel uyuşturucu ve kaşıntıyı önleyici etkisi de bulunmaktadır.  Silverdin Plus, yara ve yanık cilt bölgelerinde  iltihaplanmanın  önlenmesinde ve tedavisinde kullanılır.

Silverdin Plus Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Silverdin Plus, yara ve yanık cilt bölgelerinde iltihaplanmanın önlenmesinde ve tedavisinde kullanılır.
 3. Eğer, ciddi karaciğer  veya böbrek yetmezliğiniz, solunum yetmezliğiniz yada  glukoz-6-fosfat dehidrojenaz enzimi eksikliğiniz,  varsa Silverdin Plus‘u kullanmadan önce durumunuzu doktorunuza söyleyiniz.
 4. Silverdin Plus‘u yanık tedavisi için kullanıyorsanız, yanıklar vücudun geniş bölümlerini kaplıyorsa; dikkatli kullanınız. En az dozu kullanmaya özen gösteriniz.
 5. Yara tedavisi için kullanıyorsanız, düzenli kullanmanıza rağmen yara kabuğunun ayrılmasında gecikme olursa Silverdin Plus‘u dikkatli kullanınız.
 6. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için Silverdin Plus‘u düzenli şekilde ve yeterli sürede kullanınız. Olabildiğince az dozlarda kullanınız.
 7. Silverdin Plus‘u göze ve göz çevresine uygulamayınız. Kaza ile gözünüzle teması halinde gözlerinizi bol su ile yıkayınız.
 8. Tedavi süresince güneş ışınlarından ve yapay  UV ışınlarından  (güneş lambaları veya solaryum gibi) kaçınınız. İlacın kullanımı cildinizi güneş ışınlarına  karşı hassas hale getirebilir.  Cildinizde güneş yanıkları ve lekeler oluşabilir.
 9. Silverdin Plus‘u 2 aylıktan küçük bebeklerde kullanmayınız.
 10. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Silverdin Plus Krem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi (yara veya yanık olan bölge) temizleyiniz, yanmış ve ölü derileri alınız. Bir spatül yardımıyla Silverdin Plus‘u ince bir tabaka halinde tedavi edilecek bölgeye sürülür. Gerekirse üzeri steril bir bez ile örtülebilir.
 3. Günde en az 1 kere uygulayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. İlacı uyguladığınız bölgede kaşıntı, döküntü ve isilik yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Gümüş sülfadiazin, Lidokain
İlaç Marka İsmi: Silverdin Plus Krem

Silverdin Plus Krem Kullanma Talimatı


Silverdin Plus Krem Kullanma Talimatı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*