SUPRAVIT Pediatrik Şurup

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Vitamin A, Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Vitamin C, Vitamin D, Vitamin E, D-Biotin, Dekspantenol, Nikotinamid ‘dir. SUPRAVIT Pediatrik Şurup, beslenme bozukluklarına bağlı çocuklarda gözlenen büyüme ve gelişme gecikmesi durumlarında, ani kilo kaybı, dengesiz ve yetersiz beslenme, günlük vitamin ihtiyacının karşılanamaması durumlarında ve normal beslenmenin desteklenmesi amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca tiroid bezinin fazla çalışması, uzun süren hastalık veya enfeksiyon durumlarında, yanıklar, ateş, kronik ateş, kronik hemodiyaliz, karaciğer-safra kanalı hastalıkları, bağırsak hastalıkları, pankreas yetmezliğine bağlı olarak besinlerin yetersiz emilimi, protein eksikliği, yağ emilimi bozukluğu, ağız-boğaz hasarları ve sarılıkta tedaviye yardımcı olarak verilmektedir.

SUPRAVIT Pediatrik Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Vitamin gereksiniminde kullanılan bir ilaçtır.
  3. İlacı kullandığınız sürece idrarınızın rengi koyu sarı olabilir. Bu gayet normal bir durumdur ve kullanmaya devam edebilirsiniz. B2  vitamini idrarı sarıya boyar.
  4. İlacın aşırı dozlarda uzun süre kullanımı halinde hipervitaminoza bağlı yan etkiler görülebilir. Alerjik deri döküntüleri, mukoza ülserasyonları ve nadiren görülebilen sıcaklık hissi, baygınlık hissi gibi yan etkiler ortaya çıkabilir.
  5. 6 yaş altı çocuklara günde 1/2 ölçek, 6 yaş üstü çocuklara günde 1 ölçek verilmelidir.

SUPRAVIT Pediatrik Şurup’un kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Her kullanımdan önce çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kabıyla veya ölçüm kaşığı ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız. Hekim tarafından başka biçimde önerilmedikçe: 6 yaş altı çocuklara günde 1/2 ölçek, 6 yaş üstü çocuklara günde 1 ölçek verilmelidir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

İlaç Etken Maddesi: Vitamin A, Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Vitamin C, Vitamin D, Vitamin E, D-Biotin, Dekspantenol, Nikotinamid
İlaç Marka İsmi:  SUPRAVIT Pediatrik Şurup

SUPRAVIT Pediatrik Şurup kullanma talimatı


supravit-pediatrik-surup-ilac-prospektusu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*