SUTENT 50 mg Kapsül

Sunitinib adlı etken maddeyi içinde bulunduran SUTENT 50 mg Kapsül, sırasıyla; Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar, Antineoplastikler, Diğer Antineoplastik Ajanlar, protein kinaz inhibitörleri ve Sunitinib şeklinde sınıflandırılmış olup, L01XE04 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz SUTENT 50 mg, PFİZER İLAÇLARI  firmasının ürünüdür.

SUTENT 50 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, SUTENT ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, SUTENT dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; SUTENT kullanım şekli; SUTENT yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi SUTENT 50 mg Kapsül ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

SUTENT 50 mg Kapsül’e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

SUTENT 50 mg Kapsül'e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

SUTENT 50 mg Kapsül’ün Kısa Ürün Bilgisi

SUTENT 50 mg Kapsül'ün Kısa Ürün Bilgisi

İlacın etken maddesi Sunitinib (SUTENT 50 mg), pankreatik nöroendokrin tümörler, gastrointestinal stromal tümörler ve böbrek kanserinde; antineoplastik, protein kinaz inhibitörü

Böbrek kanseri ve gastrointestinal stromal tümörlerde 28 gün günde 1 defa 50 mg, sonra 14 gün ilaç kullanılmayacak. Pankreatik nöroendokrin tümörlerde ara vermeden her gün günde 1 defa 50 mg.

Hamilelikte D kategorisindedir ve emzirenlerde kullanılmaz.

Kontrendikeleri: Sunitinib alerjisi.

SUTENT 50 mg Kapsül de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. SUTENT’ i size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*