TANOL Losyon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi  Difenhidramin Hidroklorür, Çinko oksit, Mentol ve Kalamin‘ dir.  TANOL Losyon, bileşiminde bulunan Difenhidramin Hidroklorür ‘ün antialerjik (antihistaminik), lokal anestezik  (bölgesel uyuşma sağlayan) ve kaşıntı giderici etkileri vardır. Çinko oksit dokuyu sıkılaştırıcı ve yenileyici etkisi gösterir. Kalamin ise kaşıntı önleyicidir. TANOL, böcek, sinek ısırması, arı sokması, isilik, pişik gibi basit cilt tahrişlerine bağlı kaşıntı ve ağrının geçici olarak giderilmesi için kullanılmaktadır.

 

TANOL Losyon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. TANOL, böcek, sinek ısırması, arı sokması, isilik, pişik gibi basit cilt tahrişlerine bağlı kaşıntı ve ağrının geçici olarak giderilmesi için kullanılmaktadır.
 3. TANOL‘ u iltihaplı ve sulanmış cilt yüzeyleri ve hasar görmüş deriye uygulamayınız.
 4. Kullanım sırasında yanma ve tahriş  gelişirse veya belirtilerde bir düzelme görülmezse, ilacın kullanımını  durdurup, doktorunuzla görüşünüz.
 5. TANOL‘ u  çok geniş yüzeylere uygulamaktan ve çok sık kullanmaktan kaçınınız.
 6. İlacın ağzınıza ve gözünüze temasından kaçınınız. Teması  durumunda bol su ile yıkayınız,
 7. •2 yaşından küçük çocuklarda doktor onayı olmadan  kullanılmalıdır.
 8. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

 

TANOL Losyon’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz ve kurulayınız. TANOL‘ u çalkalayıp, bir miktar avucunuza dökünüz ve  ince bir tabaka halinde tedavi edilecek bölgeye yayıp hafif hareketlerle cilde yediriniz. Üzerini hava almayacak şekilde kapatmayınız veya bandajlamayınız.
 3. Çocuklar ve yetişkinlerde günde 3-4 defa uygulanabilir.
 4. •2 yaşından küçük çocuklarda geniş yüzeylerin tedavisinde dikkatle kullanılmalıdır.

 

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
 2. Kaşıntı, kızarıklık, yanma, deri iltihabı ve egzama durumlarından herhangi biri gelişirse, ilacın kullanımını   durdurup derhal doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi:  Difenhidramin Hidroklorür, Çinko Oksit, Mentol, Kalamin
İlaç Marka İsmi: TANOL Losyon

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*