TEMODAL 140 mg Sert Kapsül

Temozolomid adlı etken maddeyi içinde bulunduran TEMODAL 140 mg, sırasıyla; Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar, Antineoplastikler, alkilleyici ajanlar, Diğer alkilleyici Ajanlar ve temozolomid şeklinde sınıflandırılmış olup, L01AX03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz TEMODAL, MERCK SHARP DOHME İLAÇLARI firmasının ürünüdür.

TEMODAL  için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, TEMODAL  ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, TEMODAL dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; TEMODAL kullanım şekli; TEMODAL’ın yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi TEMODAL 140 mg Sert Kapsül ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

TEMODAL 140 mg Sert Kapsül Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

TEMODAL 140 mg Sert Kapsül Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

TEMODAL 140 mg Sert Kapsül Kısa Ürün Bilgisi

TEMODAL 140 mg Sert Kapsül Kısa Ürün Bilgisi

İlacın etken maddesi Temozolomid (TEMODAL 140 mg), glioblastoma multiforme, malign melanom ve kötü huylu glioma tedavisinde; antineoplastik, alkilleyici

TEMODAL, hamilelikte D kategorisindedir, emzirenler hekime danışmadan kullanmamalıdırlar.

Kontrendikeleri: daha önce yaşanan dakarbazin veya temozolomid alerjisi, hamilelik, miyelosupresyon

Yan etki: alopesi, yorgunluk hali, hemiparezi, diyare, baş ağrısı, iştahsızlık, kabızlık

TEMODAL da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz TEMODAL’ı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*