TEMOMID 250 mg Kapsül

Temozolomid adlı etken maddeyi içinde bulunduran TEMOMID 250 mg, sırasıyla; Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar, Antineoplastikler, alkilleyici ajanlar, Diğer alkilleyici Ajanlar ve temozolomid şeklinde sınıflandırılmış olup, L01AX03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz TEMOMID 250 mg, KOÇAK FARMA İLAÇ VE KİMYA SANAYİ firmasının ürünüdür.

TEMOMID 250 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, TEMOMİD ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, TEMOMID dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; TEMOMID kullanım şekli; TEMOMID’in yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi TEMOMID 250 mg Tablet ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

TEMOMİD 250 mg Kapsül Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

TEMOMİD 250 mg Kapsül Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

TEMOMİD 250 mg Kapsül Kısa Ürün Bilgisi

TEMOMİD 250 mg Kapsül Kısa Ürün Bilgisi

İlacın etken maddesi Temozolomid (TEMOMID 250 mg), glioblastoma multiforme, malign melanom ve kötü huylu glioma tedavisinde; antineoplastik, alkilleyici

TEMOMID, hamilelikte D kategorisindedir, emzirenler hekime danışmadan kullanmamalıdırlar.

Kontrendikeleri: daha önce yaşanan dakarbazin veya temozolomid alerjisi, hamilelik, miyelosupresyon

Yan etki: alopesi, yorgunluk hali, hemiparezi, diyare, baş ağrısı, iştahsızlık, kabızlık

TEMOMID 250 mg Kapsül de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz TEMOMID’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*