TEMOZOLİD 20 mg Kapsül

Temozolomid adlı etken maddeyi içinde bulunduran TEMOZOLİD 20 mg, sırasıyla; Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar, Antineoplastikler, alkilleyici ajanlar, Diğer alkilleyici Ajanlar ve temozolomid şeklinde sınıflandırılmış olup, L01AX03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz TEMOZOLİD, DEM İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

TEMOZOLİD 20 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, TEMOZOLİD ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, TEMOZOLİD dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; TEMOZOLİD kullanım şekli; TEMOZOLİD’in yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi TEMOZOLİD 20 mg Kapsül ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

TEMOZOLİD 20 mg Kapsül Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

TEMOZOLİD 20 mg Kapsül Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

TEMOZOLİD 20 mg Kapsül Kısa Ürün Bilgisi

TEMOZOLİD 20 mg Kapsül Kısa Ürün Bilgisi

İlacın etken maddesi Temozolomid (TEMOZOLİD 20 mg), glioblastoma multiforme, malign melanom ve kötü huylu glioma tedavisinde; antineoplastik, alkilleyici

TEMOZOLİD, hamilelikte D kategorisindedir, emzirenler hekime danışmadan kullanmamalıdırlar.

Kontrendikeleri: daha önce yaşanan dakarbazin veya temozolomid alerjisi, hamilelik, miyelosupresyon

Yan etki: alopesi, yorgunluk hali, hemiparezi, diyare, baş ağrısı, iştahsızlık, kabızlık

TEMOZOLİD de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz TEMOZOLİD’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*