TIOPATI 600 mg HR 30 Film Kaplı Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Thioctic Asid’dir. TIOPATI 600 mg HR 30 Film Kaplı Tablet, şeker hastalığında (diyabet) diyabetik nöropati adı verilen, çevresel sinir hasarına bağlı olarak vücudun uç bölgelerinde ortaya çıkan ağrı, his kaybı ve kuvvet kaybı gibi belirtilerin tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

TIOPATI 600 mg HR 30 Film Kaplı Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Şeker hastalığında (diyabet) diyabetik nöropati adı verilen, çevresel sinir hasarına bağlı olarak vücudun uç bölgelerinde ortaya çıkan ağrı, his kaybı ve kuvvet kaybı gibi belirtilerin tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.
 3. Eğer kan şekeriniz çok fazla yükselirse, aşırı susuzluk veya  açlık hissedebilirsiniz ya da idrar yapımı normalin üzerine çıkabilir. Eğer kan şekerinizin yükseldiğinin belirtileri varsa acilen doktorunuza başvurunuz.
 4. Kan şekeri seviyesinin düştüğünün belirtileri olan açlık, baş ağrısı, bilinç bulanıklığı, aşırı hassaslık, uyuşukluk hali, güçsüzlük, halsizlik, baş dönmesi, titremeler, terleme, hızlı kalp atışları, nöbet (istem dışı kasılmalar), bayılma veya koma durumları için yanınızda daima şeker ya da şeker içeren bir yiyecek veya içecek bulundurmalısınız.
 5. İlacınızı düzenli bir şekilde atlamadan kullanmalısınız. İlacınız tamamen bitmeden doktorunuza tekrar reçete ettirmelisiniz.
 6. Alkol tüketimi şeker hastalığındaki sinir hasarına bağlı şikayetlerinizi arttıracağından tedavi süresince veya tedaviye ara verildiğinde, alkol kullanmayınız.
 7. Bu ilacı süt ve süt ürünleriyle birlikte almayınız. Bu tür ürünleri ilacınızı aldıktan en az yarım saat önce veya yarım saat sonra alınız.
 8. İlacı kullanımınız süresince idrarınızın  kokusu farklı olabilir. Ancak bunun klinik olarak bir önemi yoktur.
 9. Bu ilacı 18 yaş altı çocuklar kullanmamalıdır.
 10. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

TIOPATI 600 mg HR 30 Film Kaplı Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte kahvaltıdan yarım saat önce alınız. Günde bir defa alınmalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Mide bulantısı, kusma, mide ağrısı, baş dönmesi ve deri döküntüsü gibi yan etkilerde ilacın kullanımını durdurup, acilen doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Thioctic Asid

İlaç Marka İsmi: TIOPATI 600 mg HR 30 Film Kaplı Tablet

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*