TRAVOCORT Krem, nedir, ne işe yarar, yan etkileri, nasıl kullanılır

İlacın Etken Maddesi İzokonazol nitrat ve Diflukortolon valerat‘ tır. TRAVOCORT Krem, bedende kızarıklık, kaşıntı ve iltihaba namacıyla olan kimyasalların tesirlerini azaltan, mantarların cilt üstünde çoğalmalarını engel olan bir kremdir. TRAVOCORT, ayak mantarı (tinea pedis), el mantarı (tinea manum), tırnak mantarı (tinea unguium), en sık boyun, beden, kol, ve bacaklarda görülen halka şeklinde iltihaplı, kaşıntılı, kızarık ve kabartılı lezyonlar ile ilgi çekici beden mantarı (tinea korporiste); erkek ya da kadın dış üreme organlarında, testisler üstünde, koltuk altı, bilhassa meme altlarında kahve ya da pembemsi renklerde açıklı koyulu ince kabuklaşmalar şeklinde görülen cilt rahatsızlıklarında; dış çevredeki maddelerle ilişki neticesi meydana gelen iltihaplı cilt mantarlarında; astım ya da saman nezlesi olanlarda bebekler ve çocuklarda da görülebilen yanaklarda bazı durumlarda beden ve kollara da sunulan kırmızımsı renkli deri tahrişi görünümde Atopik dermatitte; çoklıkla ter ve yağın çok salgılandığı saçlı bölümde pullanma, kepeklenme, renk değişiklığı sonrasında iltihaplanmayla ilerleyen cilt rahatsızlıklarında kızarıklığı, kaşıntıyı ve iltihaplanmayı süratle azaltarak, mantarlı lezyonlarda iyileşme sürecini çabuklaştırır.

TRAVOCORT KREM HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR:
•Bu kremle mantar tedaviniz süresinde cildinizde düzelme bulguları görülebilir fakat düzelmeye başlar başlamaz ilacın uygulamasını durdurmayınız. Çünkü enfeksiyon tamamiyle temizlenmemiş olabilir ve yine nüksedebilir. Bundan ötürü doktorunuzin tavsiye ettiği kullanma süresine uymalısınız.

•TRAVOCORT Kremi derli toplu olarak kullandığınız durumda bulgularınizde iyileşme görülmez ya da daha kötüleşirse acilen doktorunuzla görüşmelisiniz.

•Uçuk ya da çiçek hastalığı, gül hastalığı, ağız etrafında kırmızı kabartılarla ilgi çekici iltihaplı yaralarda, zona hastalığında, aşıdan sonra ilerleyen şişme ve kızarıklıklarda, cinsel yöntemlerle bulaşan bilhassa cinsel organlarda ağızda ve dudaklarda bakteri kökenli yaralarda ve cilt ülserlerinde TRAVOCORT Krem kullanılmamalıdır.

•Kremi sürdüğünüz mantar bölgesideki iltihaplanma kurumaya başladıktan sonra, enfeksiyonun tamamiyle geçmesi amacıyla en çok 15 gün daha kullanmaya devam ediniz.

•Hastalığın nüksünü önlemek amacıyla, iç kıyafetlerinizi sık sık çıkarıp, temizini giyiniz ve bilhassa iç giyimlerinizi, yüzünüzü, ayaklarınızı sildiğiniz havluları, bezleri sıcak sabunlu suyla yıkayarak temizlenmesini sağlayınız.

•Hekim tavsiyesi olmadan bebeklerde uzun süreli kullanılmaması gerekmektedir. Çünkü bebekler ilacın yan tesirlerine karşı daha hassastırlar. Bebek bezi pişiği tedavisi amacıyla tüketiyorsanız bebekte hava almasını önleyecek sıkı ve kalın bezler kullanmayınız. TRAVOCORT sürülen yeri sıkıca kapamak cildin emdiği ilaç sayısını arttırmaktadır.

•Tedaviniz boyunca banyodan sonra, vücudunuzu hiç nem kalmayacak şekilde iyice kurulamalısınız. Kremi temizlenmiş kuru cilt bölgesine sürünüz.

•Kremi yüzünüzdeki mantarlı lezyonlar amacıyla tüketiyorsanız gözlerinize ve ağzınıza değdirmekten kaçınınız. hata neticesi değmesi durumunda su ile temizleyiniz.

•Ayak mantarı amacıyla tüketiyorsanız, ayaklarınızı yıkadıktan sonra parmaklarınızın arasını iyice kurulayınız ve ilacın parmak arasında kalmasını sağlamak amacıyla TRAVOCORT kremi gazlı beze sürüp parmaklarınızın arasına koyun. Ayaklarınızın her daim kuru olmasına özen gösteriniz. çoraplarınızı hergün çıkarınız, yerine temiz pamuklu çoraplar giyiniz. Çorap alırken naylon içermemesine ilgi ediniz. Hava geçirmeyen ayakkabılar giymemeye özen gösterin. Mümkün olduğunca ayakkabılarınızı da sık sık değiştirmelisiniz.

•Mantarlı ve iltihaplı yerlere kolonya gibi alkol sahibi olan ürünler, alkollü ıslak mendiller, saç boyası, saç kremi, tüy dökücü kremler ve fondöten, allık gibi makyaj ürünlerini sürmeyiniz.

TRAVOCORT KREM’İN KULLANIM ŞEKLİ:
•TRAVOCORT Kremi doktorunuz doğrulusunda nasıl reçete edildiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedaviniz boyunca lütfen doktorunuzin direktiflerine uyunuz. Size verdiği dozlardan daha çok ya da ilacı bırakmanız gerektiği söylendiği durumda ısrarla ilaca devam etmeyi uzattığınız takdirde hastalığınız değişik yönde ilerler, sağlığınız üstünde ciddi zararları olur.

•Kremi uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. İnce bir tabaka durumunda alakalı bölgeye yayıp hafif hareketlerle sürünüz. Üzerini hava almayacak şekilde kapatmayınız. Sabah ve akşamları birer kere sürülmesi önerilmektedir.

•İlacı sürdüğünüz yerde hava dolaşımı olması amacıyla bol, gevşek giysileri tercih etmelisiniz.

•TRAVOCORT Kremi derli toplu olarak kullandığınız durumda bulgularınizde iyileşme görülmez ya da daha kötüleşirse acilen doktorunuzla görüşmelisiniz.

İLACIN OLASI YAN ETKİLERİ :
•TRAVOCORT Kremi sürdüğünüzde soluk daralması, kurdeşen, yüzünüzde, dudak, dil ya da boğazınızda şişlik gibi kendinizde ilaca karşı bir alerji gelişirse acilen doktorunuzla görüşünüz ve acil tedavi desteğine gereksiniminiz olabileceği amacıyla bir sıhhat kuruluşuna müracaatta bulununuz.

• Bu kremin tüketimine bağlı olarak süregelen görülen rastgele bir yan tesir bildirilmemiştir.

İlaç Etken Maddesi: İzokonazol nitrat, Diflukortolon valerat
İlaç Marka İsmi: TRAVOCORT Krem

TRAVOCORT KREM KULLANMA TALİMATI

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*