TULAIR Şurup

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi Tulobuterol Hidroklorür’dür. TULAIR Şurup, solunum yolundaki kasılmayı ortadan kaldırarak nefes alıp vermeyi kolaylaştırır.  Bronşiyal astım, Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH)  ve hava yollarının daralması ile birlikte salgı artışı bulunan akciğer hastalıklarında öksürüğün semptomatik tedavisinde kullanılır.

TULAIR Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Solunum yolu kasları dış uyaranlara karşı kasılarak solunum yollarının daralmasına ve solunumun zorlaşmasına sebep olmaktadır. Bu ilaç, solunum yollarındaki kasılmayı ortadan kaldırmakta ve  soluk alıp-vermeyi kolaylaştırmaktadır.
 3. Eğer karaciğer veya böbrek hastalığınız varsa veya hastalık nöbet bozuklukları,  epilepsi (sara), yakın zamanda kalp krizi geçirdiyseniz ya da kalp ritim bozukluğunun eşlik ettiği ya da etmediği çarpıntınız varsa veya böbrek üstü bezi tümörünüz varsa, yüksek tansiyon, şeker hastalığı (diyabet) ya da  aşırı aktif tiroid durumlarından  biri veya birkaçı varsa; kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu söyleyiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve  spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 4. Düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahiptir. Araç veya makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerden kaçınınız.
 5. Sorbitol içermektedir. Eğer daha önce bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse; kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 6. 1 yaşından küçük bebeklerde kullanmayınız.
 7. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

 

TULAIR Şurup’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı doğru dozda aldığınızdan emin olabilmek dereceli pipetle alınız ve kaşık yardımıyla içiniz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Baş ağrısı, baş dönmesi, bulantı, titreme ve kalp çarpıntısı yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Tulobuterol Hidroklorür
İlaç Marka İsmi: TULAIR Şurup

TULAIR Şurup Kullanma Talimatı


TULAIR Şurup Kullanma Talimatı

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*