UREDERM HYDRO Krem

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Üre’dir. UREDERM HYDRO Krem, cildin su tutma kapasitesini arttırarak, yumuşamasını sağlar. Cildi nemlendirir. UREDERM HYDRO , ölü hücrelerden oluşan derinin son tabakası olan boynuzsu tabakanın yumuşatılması, kronikleşmiş kuru cilt durumlarının eşlik ettiği deri hastalıkları ve balık pulu görünümündeki  kuru cilt hastalığının tedavisinde kullanılır.

UREDERM HYDRO Krem Hakkında Bilinmesi Gereken  Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. UREDERM HYDRO, kronikleşmiş kuru cilt durumlarının eşlik ettiği deri hastalıkları ve balık pulu görünümündeki  kuru cilt hastalığının tedavisinde kullanılır.
 3. Deride çatlama, iltihap ve bölgesel tahriş var ise bu bölgelerde UREDERM HYDRO‘yu dikkatli kullanınız, geçici sızı oluşabilir.
 4. Hassas, sulantılı veya bütünlüğü bozulmuş olan deriye uygulamayınız, ödem oluşabilir.
 5. UREDERM HYDRO‘yu, yara ve açık yaralı cilt bölgelerinde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra uygulayınız.
 6. UREDERM HYDRO‘yu, ağzınıza ve gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 7. Tedaviniz süresince, cildin aşırı sıcak veya soğuk hava ile teması ciltte tahrişe neden olabileceğinden, bu hususta dikkatli olunuz.
 8. UREDERM HYDRO‘yu, süt çocuklarında kullanmayınız.
 9. Hamilelik  ve emzirme döneminde doktorunuza danışmadan  kullanmayınız.

UREDERM HYDRO Krem’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Tedavi edilecek bölgeyi temizleyip ılık su ile durulayınız. Kuruladıktan sonra ilacı parmağınızın ucuyla ince bir tabaka halinde sürerek, hafif hareketlerle masaj yapınız. İlaç kuruduktan sonra gerektiğinde kapalı bandaj kullanabilirsiniz.
 3. Günde 1-2 kez uygulanır.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Tedavi edilen bölgede  yanma, kızarıklık, kaşıntı ve ödem  seyrek görülen  yan etkilerdir. Bu yan etkilerden herhangi biri görüldüğünde UREDERM HYDRO‘ nun kullanımını durdurup, doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi:  Üre
İlaç Marka İsmi: UREDERM HYDRO Krem

UREDERM HYDRO Krem kullanma talimatı


UREDERM HYDRO Krem İlaç Prospektüsü

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*