VELARİX 400 mg film tablet

VELARİX 400 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, VELARİX ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, VELARİX dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli;  istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi VELARİX 400 mg film tablet hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

VELARİX 400 mg film tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

VELARİX 400 mg film tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

VELARİX 400 mg film tablet kısa ürün bilgisi

VELARİX 400 mg film tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: Sevelamer hidroklorür adlı etken maddeyi içinde bulunduran VELARİX 400 mg, böbrek hastalığında görülen kanda çok fazla fosfat bulunması durumunda, fosfat seviyesinin düşürülmesi ve kontrol altına alınmasında; gastrointestinal sistemde fosforu bağlayarak vücut tarafından emilimini azaltıcı etki gösterir.

Doz: 3 x 1-2

VELARİX, hamilelikte C kategorisindedir, emzirme döneminde hekime danışılmadan kullanılmaz.

VELARİX kontrendikeleri: ilaca alerji, bağırsak tıkanıklığı, düşük fosfat düzeyi

VELARİX yan etkisi: alerji hassasiyeti, konstipasyon, abdominal ağrı, mide bulantısı, kusma, gaz, diyare, dispepsi

VELARİX 400 mg film tablet, sırasıyla; Çeşitli ilaçlar, Diğer Tüm Terapötikler, Hiperkalemi/hiperfosfatemi ilaçları ve sevelamer hidroklorür şeklinde sınıflandırılmış olup, V03AE02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz VELARİX, ABDİ İBRAHİM İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.
VELARİX de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz VELARİX’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. VELARİX ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir. VELARİX’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca VELARİX’i bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*