VERİDEX 1 mg Film Tablet

VERİDEX için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, VERİDEX ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, VERİDEX dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; VERİDEX kullanım şekli; VERİDEX 1 mg yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi VERİDEX 1 mg Tablet’e ait bilinmesi gereken hususları kapsar.)

VERİDEX 1 mg Film Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

VERİDEX 1 mg Film Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

VERİDEX 1 mg Film Tablet kısa ürün bilgisi

VERİDEX 1 mg Film Tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: VERİDEX 1 mg film tablet’in içinde bulunan anastrozol adlı etken madde, postmenopozal erken dönem hormon reseptör pozitif meme kanseri tedavisinde; non-steroidal aromataz inhibitörü

günlük 1×1 mg

VERİDEX Kontrendikeleri: ilaca aşırı hassasiyet, karaciğer ve böbreklerde yetmezlik, östrojen ya da tamoksifen ile beraber kullanım, emzirme, gebelik.
Anastrozol, hamilelikte X kategorisindedir ve emzirenler hekimle görüşmeden bu ilacı kullanmamalıdırlar.

Anastrozol yan etkisi: Somnolans, baş ağrısı, kusma, bulantı, diyare, döküntü, miyalji, saç dökülmesi, vajinal kanama ya da kuruluk, asteni

VERİDEX 1 mg Film Tablet sırasıyla; Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar, Hormonal Tedavi, Hormon Antagonistleri, Enzim  inhibitörleri ve anastrozol şeklinde sınıflandırılmış olup, L02BG03ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz VERİDEX, DEVA HOLDİNG firmasının ürünüdür.
VERİDEX da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz VERİDEX’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. VERİDEX’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. VERİDEX ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*