WINCEF Film Kaplı Tablet

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Seftibuten’dir. WINCEF Film Kaplı Tablet, vücuttaki bakterilerle savaşarak, bademcik iltihabı, sinüzit, farenjit gibi üst solunum yolu enfeksiyonları; zatürre, akut ve kronik bronşit gibi alt solunum yolu enfeksiyonlarında ve  idrar yolu ve genital bölge enfeksiyonlarında kullanılan bir antibiyotiktir.

WINCEF Film Kaplı Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez
 2. Vücuttaki bakterilerle savaşarak, enfeksiyonları tedavi edici bir antibiyotiktir.
 3. Eğer karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı veya şeker hastalığınız varsa ya da daha önce ciddi mide veya bağırsak hastalığı geçirdiyseniz ya da , antibiyotik kullanımdan kaynaklanan ishal, geçirmiş olduğunuz herhangi bir alerji  durumu varsa  bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 4. İlacın kullanımı ishale sebep olabilir ve bu durum yeni bir enfeksiyonun başlangıç işareti olabilir. İlacın kullanımı sırasında aşırı sulu ve kanlı ishaliniz varsa ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmayınız, derhal doktorunuza başvurup, acil yardım isteyiniz.
 5. Tedaviniz sırasında ilacın durumunuzu iyileştirdiğinden emin olmanız için,  kan değerlerinizi tahlil ettirmelisiniz. Ayrıca karaciğer ve böbrek fonksiyonlarınızı da test ettirmelisiniz.
 6. İlacı kullanırken  kendinizi iyi hissetseniz bile doktorunuzun önerdiği sürece kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmedende iyileşme belirtileri görülebilir.
 7. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

WINCEF Film Kaplı Tablet’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.  İlaç kullanımına bağlı mide ve bağırsaklarınızda oluşabilecek rahatsızlıkları en aza indirmek için ilacınızı tok karnına almanız önerilir. İlacınızı aynı saatlerde almaya özen gösteriniz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Şiddetli ishal, nöbet ve anormal laboratuvar sonuçları gibi  yan etkilerden herhangi biri görüldüğünde acilen doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Seftibuten

İlaç Marka İsmi: WINCEF Film Kaplı Tablet

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*