ZATERON 250 mg Film Kaplı Tablet

Abirateron asetat etken maddesini içinde bulunduran ZATERON 250 mg Film Kaplı Tablet, sırasıyla;  Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar, Hormonal Tedavi, Hormon Antagonistleri, Diğer hormon antagonistleri ve ilişkili ajanlar ve Abirateron şeklinde sınıflandırılmış olup, L02BX03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz ZATERON, KOÇAK FARMA İLAÇ VE KİMYA SANAYİ ürünüdür.

ZATERON için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, ZATERON ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, ZATERON dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; ZATERON kullanım şekli; ZATERON’un yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi ZATERON ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

ZATERON 250 mg Film Kaplı Tablet Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

ZATERON 250 mg Film Kaplı Tablet Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

ZATERON 250 mg Film Kaplı Tablet Kısa Ürün Bilgisi

ZATERON 250 mg Film Kaplı Tablet Kısa Ürün Bilgisi

İlacın etken maddesi abirateron asetat, prostat kanserinde; testesteron (erkeklik hormonu) üretimini engelleyici

günlük tek doz 1000 mg

Kontrendikeleri: Ra-223 molekülü ile kombinasyon kullanılması, ağır karaciğer hastalığı, abirateron alerjisi, kadınlar, hamileler.

Etkileşim: moksifloksasin, metadon, sotalol, kinidin, amiadoron, prokainamit, sarı kantaron, antipsikotik ilaçlar, fenitoin, karbamazepin, rifampisin, rifabutin, rifapentin, fenobarbital

yan etki: idrar yolu enfeksiyonu, kanlı  idrar, periferik ödem (bacaklarda şişme), hipokalemi, yüksek kan basıncı, kırık, diyare, taşikardi, cilt döküntüsü, dispepsi, alerjik reaksiyon

ZATERON da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz ZATERON’u nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. ZATERON’u size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. ZATERON alımı yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*