ZENO 90 mg film kaplı tablet

ZENO 90 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, ZENO ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, ZENO dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; ZENO kullanım şekli; ZENO yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi ZENO 90 mg hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

ZENO 90 mg film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ZENO 90 mg film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ZENO 90 mg film kaplı tablet kısa ürün bilgisi

ZENO 90 mg film kaplı tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: Deferasiroks adlı etken maddeyi içinde bulunduran ZENO 90 mg, aşırı demir birikimi görülen hastalıklarda, fazla demirin giderilmesinin sağlanmasında; demir bağlayıcı (şelatör).

10-30 mg/kg günde 1 kere, yemek yemeden yarım saat önce.

ZENO 90 mg, hamilelikte C kategorisindedir, emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.

Etkileşim: Midazolam, Repaglinid, ritonavir, rifampisin, fenitoin, karbamazepin, fenobarbital, ağızdan alının doğum kontrol ilaçları

ZENO 90 mg kontrendikeleri: alerjik reaksiyonlar, ilerlemiş kanser hastalığı, myelodisplastik sendrom ve böbrek hastalığı.

ZENO 90 mg yan etkisi: albüminüri, baş ağrısı, ciltte kaşıntı veya döküntüler, gastrointestinal rahatsızlık, transaminazlarda yükseliş. böbrek tetkiklerinde bozukluk.

ZENO 90 mg film kaplı tablet, sırasıyla; Çeşitli ilaçlar, Diğer Tüm Terapötikler, Demir Chelating Ajanlar ve deferasiroks şeklinde sınıflandırılmış olup, V03AC03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz ZENO 90 mg, NOBEL İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.
ZENO 90 mg da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz ZENO’yu nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. ZENO ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir. ZENO’yu size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca ZENO’yu bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*